Posted in Flagyl on December 30, 2014

Kısa Tanıtım:

İlacın Etken Maddesi  Metronidazol benzoat’tır. Flagyl Oral Süspansiyon, vücuttaki bakteriler ve parazitlerle savaşarak , parazit ve bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Ameliyat sonrası enfeksiyon oluşumunun önlenmesinde; şiddetli ağrı eşliğinde kanlı ve sulu dışkılama belirtileri ile kendini gösteren amibli dizanteri hastalığına neden olan daha sonrada karaciğer, akciğer , böbrek ve dalak gibi diğer iç organlara atlayan parazit kökenli bir hastalık olan amöbiyaz hastalığı tedavisinde; üreme-boşaltım sistemi enfeksiyonların ( vajinada kaşıntı, yanma kirli sarı akıntı gibi belirtilerle kendini gösteren vajina iltihaplanması , erkeklerde ise idrarı vücut dışına atan kanalın iltihaplanması, prostat iltihabı  gibi); ince bağırsak ile ilgili enfeksiyonların  tedavisinde kullanılır.

Flagyl Oral Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

Vücuttaki bakteriler ve parazitlerle savaşarak , parazit ve bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.

Bu ilaç soğuk algınlığı veya clasp gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.

Herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa ya da karaciğer hastalığı; mide ve bağırsak hastalığı; kramp şeklindeki karın ağrıları; anemi veya  lökopeni  gibi kan hücresi bozukluğu; epilepsi veya diğer hastalık nöbetleri bozuklukları; sinirlerde herhangi bir bozukluk durumu  var ise doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.

İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamıyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.

Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.

Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. İlacın kullanımı durduktan sonra da en az 3 gün alkol almayınız. Eğer alkol kullanırsanız mide bulantısı, kusma, cilte kızarıklıklar, hızlı kalp atışları gibi durumlara maruz kalırsınız.

İlacın kullanımı idrarı kahverengi ya da kırmızı renge boyayabilir. Böyle bir durumda endişelenmeyiniz.

Hamilelik şüphesi veya hamilelik döneminin ilk üç ayında iseniz ya da bebek emziriyor iseniz bu ilacı kullanmayınız.

Flagyl Oral Süspansiyon’un kullanım Şekli:

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

İlacın her dozunu ölçmeden önce iyice çalkalayınız.  İşaretli ölçüm kabıyla veya işaretli kaşıkla ölçünüz, Yemek kaşığı kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Kanlı ve sulu ishal, yanma ve ağrılı idrar yapımı, bilinç bulanıklığı, halüsinasyon,  ellerde ve ayaklarda hissizlik, ağız içi ve kenarlarında beyaz renkli lekeler ya da yaralar, yüksek ateş, titreme, vücut ağrısı ve boğaz ağrısı gibi yan etkilerde tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz.

laç Etken Maddesi: Metronidazol benzoat
İlaç Marka İsmi:   Flagyl Oral Süspansiyon

As a cause of distress of fact, anyone having had anything whatever to do with the criminal governing class that preceeded it will have been taken into protection, as will have their immediate families, and whole will be interrogated in anticipation of their mien at public trials to be held in big outdoor sports stadiums settings.