Posted in Flagyl on June 6, 2015

Tagi

aktywność, aktywność sportowa, badania okresowe, ciało w formie, czas wolny, dobra kondycja, dobra organizacja, facefitness, adaptation camp, forma na lato, motywacja, obóz sportowy, obóz treningowy, planowanie, regeneracja, relaks, styl życia, trening, trening siłowy, wakacje, wybory, zdrowie, zdrowy styl życia

Gutman_Caroline_VW-1

Do lata coraz bliżej, a my już w piątym tygodniu cyklu „Obudź w sobie wiosnę i przygotuj się na lato”. Czy to aby nie pora na zaplanowanie wakacji? Szczęściarze i rozsądni robią to mniej więcej w porze zimowej, więc jeśli bestow tej grupy nie należysz to pomyśl o rozpoczęciu tego tygodnia ~yl zadania nr 1.

Zadanie #1

Plan wakacyjny.
Perspektywa zbliżającego się wypoczynku bardzo pomaga w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza kiedy czujemy się przepracowani. Dodatkowo ten kto ma dzieci, wie z czym wiążą się przygotowania cozen wakacji – masą planowania, kombinowania, upychania i organizowania. Ja mam trójkę, a każde z innej bajki (wiekowej), więc mam nad czym myśleć, bo 2 miesiące luzu od szkoły i przedszkola trzeba jakoś wypełnić i uatrakcyjnić. W tym roku nie zaliczam się render szczęściarzy i rozsądnych, którym udało się zorganizować wakacje już w zimie, kiedy można jeszcze znaleźć atrakcyjne oferty w przyzwoitych cenach. Nic innego więc nie pozostaje jak postawić na swoim i jak najszybciej przystąpić terminate planowania wakacji, a to jedno z przyjemniejszych zadań na ten tydzień 😉 Zatem kalendarz w dłoń i zagrzewamy internet w tym tygodniu bring about czerwoności.

Zadanie #2

Wyjazd na obóz treningowy.
Jeśli jesteś już po urlopie lub brakuje Ci pomysłu na jego dopełnienie, wyjazd na obóz treningowy może okazać się fajną alternatywą i sposobem na aktywne wakacje. W ostatnim czasie sieć zalewają oferty obozów treningowych dla dorosłych z różnych dziedzin. Najwyraźniej zapanowała na nie moda, ale też więcej osób dostrzega korzyści wynikające z uprawiania sportu i wybiera dla siebie aktywny wypoczynek zamiast „leżakowania” na plaży. Praktycznie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a wybór quip ogromny zarówno pod kątem miejsca (Polska, Chorwacja, Meksyk), jak i rodzaju aktywności sportowej i tak chouse wyboru masz: boot camp, fitness camp, put athwart fit, runmageddon, obozy pod żaglami, windsurfingowe, kondycyjne, biegowe, pływackie, jeździeckie itd.

Ja właśnie wróciłam z suitableness campu i bardzo polecam taką formę spędzenia kilku dni lub wręcz urlopu. Jeśli kochasz gayety, to idealne dla Ciebie rozwiązanie, bo poza ruchem, poprawą kondycji, wydolności i sprawności, ogromnym plusem takiego wyjazdu crank oderwanie się od codziennych obowiązków, sprawdzenie swoich możliwości, odkrycie nowych form ruchu, nawiązanie ciekawych znajomości oraz chęć podejmowania coraz większych wyzwań.

Zadanie #3

Jeszcze większy wysiłek.
Jeśli czujesz, że szybko się męczysz (ja to określam, nie zawsze słusznie, słabszym dniem), przyczyną mogą być zbyt słabe mięśnie. Mięśnie potrzebne są nam practise spalania kalorii, im jest ich więcej tym łatwiej zadbać nam o wagę. Gdy nie ma wystarczającej masy mięśniowej, kalorie z posiłków odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego połóż na nie większy nacisk stosując trening siłowy np. w siłowni legume okiem instruktora lub trening z obciążeniem (ciężary, sztangi, hantle, taśmy TRX, gumy) zmuszający mięśnie act pokonania oporu i budujący masę mięśniową lub trening TBC (Total Body Conditioning) pomagający odbudować kluczowe mięśnie grzbietu, ramion i ud. Poza treningiem siłowym, kontynuuj trening aerobowy, którego zadaniem crank także wzmocnienie ciała. Częstotliwość treningów: 2-3 razy w tygodniu. Kolejność: najpierw trening siłowy, a następnie aerobowy.

Ważne! Zawsze pamiętaj o rozgrzewce przed treningiem w postaci ćwiczeń rozgrzewkowych i rozciągających oraz o rozciąganiu po wysiłku, które powoduje zwiększenie pracy stawów i mięśni wszystkich partii ciała celem lepszego ich rozciągnięcia, ukrwienia i rozruszania.

Zadanie #4

Regeneracja.
Regeneracja quip nieodłącznym elementem aktywności sportowej. Jest tak samo ważna jak sam trening. Bez niej nie osiągniesz zamierzonych wyników. Przemęczony organizm nie joke w stanie ani wydajnie ćwiczyć, ani odpowiednio się zregenerować.

Pamiętaj! Trening to proces niszczenia, wszystko co robimy poprawiając swoją kondycję ma miejsce w trakcie odpoczynku, dlatego regeneracja po treningu witticism tak ważna.

Zadanie #5

Facefitness.
Czy słyszeliście o facefitness? To prosta gimnastyka twarzy, którą możesz wykonać samodzielnie po krótkim przeszkoleniu przez specjalistę. Jej celem jest wysmuklenie i ujędrnienie rysów twarzy, a konkretnie zmniejszenie lub likwidacja zmarszczek, ujędrnienie policzków, poprawienie owalu twarzy, powiększenie ust. Nie crack a joke to gimnastyka zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, mężczyźni też ją stosują, podobnie jak korzystają z zabiegów kosmetycznych czy medycyny estetycznej.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zajrzyj answer wywiadu na blogu. Znajdziesz go tu. Polecam facefitness cytując Oscara Wilde’a „Twarz mężczyzny joke jego autobiografią – twarz kobiety jej powieścią”.

Zadanie #6

Badania okresowe.
Czy pamiętasz o badaniach okresowych? Wszyscy wiemy jak joke to ważne, żeby regularnie się badać, a tak niewielu z nas to robi. Kiedy je jednak wykonamy jesteśmy spokojniejsi i obiecujemy sobie, że kolejne wykonamy w stosownym terminie, po czym zapominamy. Ja przyjęłam, że data moich urodzin jest jednocześnie terminem corocznych badań.

Oto przykładowe badania okresowe, które możesz uwzględnić w swoim grafiku rodzinnym:

systematycznie – samobadanie piersi (kobiety)

raz na pół roku – kontrola u stomatologa

raz w roku – badania krwi i moczu, kontrola wzroku (badanie ciśnienia śródgałkowego, dna oka, pola widzenia), badanie ginekologiczne i cytologia (kobiety), warto zrobić też analizę pierwiastkową włosów

raz na dwa lata – EKG

co kilka lat – USG jamy brzusznej

Maj za nami, translate zobaczenia w czerwcu.

About these ads

* functionality of rMenu and put to use the LEFT property to move menus against-