Posted in Flagyl on September 3, 2015

homemadeEv yapımı tavuk ciğeri bebek maması (TVCM) beslenme ihtiyacını karşılamak üzere bebekler için geliştirildi ve mamanın bebekler ve anneleri tarafından kabul edilişi değerlendirildi. TVCM’nin besin değerleri kimyasal testlerle belirlendi. Gizli duyusal proof 7-12 ay aralığındaki 50 bebeğe ve annelerine TVCM ve dana kıymasından elde edilen bebek maması (DNKM) verilerek uygulandı. Annelerin ciğer ve dana kıyması için tercihleri hedonik skala ile ölçüldü ve bebeklerin mamayı kabullenmeleri araştırıldı.

Gizli duyusal testte anneler ve bebekler için TVCM ile DNKM arasında belirgin bir farklılık görülmedi. Annelerin ciğerden hoşlanması veya hoşlanmaması ile gizli duyusal exhibition puanlarında bir ilişki saptanmadı. Bebekler beslenme ihtiyaçlarını karşılayan ve demir eksikliğinden koruyabilecek TVCM’yi denediler ve beğendiler. Diğer yandan annelerin ‘’Denemedim, o yüzden hoşlanmam’’ tutumu gözlemlendi.

MAKALE: Mothers ‘don’t like it; not at all tried it’: Blind Sensory Test of a Homemade Chicken Liver Baby Food, a Source of Iron, ~ means of Infants and their Mothers

After this study it was reported that Lisinopril and amoxicillin interaction is not possible and you can use them mix with each other.